
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.01 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Depth | 1.65 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 288.002805 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Power Dissipation | 1.64 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 732 µA |
| Propagation Delay | 80 ns |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 2 ns |
| Nominal Supply Current | 623 µA |
| Isolation Voltage | 4 kV |
| Max Input Current | 1 µA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 8 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Packaging | Tube |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$6.14381
Ext.Price$6.14381
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.14381 | $6.14381 |
| 10 | $5.99549 | $59.95490 |
| 25 | $5.94921 | $148.73025 |
| 50 | $5.90328 | $295.16400 |
| 100 | $5.85764 | $585.76400 |
